Мабуть тема не нова: хто ж такий тамада, а хто такий ведучий… Однак, у світлі останніх подій у своїй роботі, вирішив і з вами поділитися думками. Читав багато відгуків та статей в чому різниця між тамадою і ведучим. І такі різні думки!

Переважно саме ведучого шукають тепер на весілля ( чи іншу подію). Але якщо чесно – то для багатьох так і не є зрозумілим відмінність тамади ведучого чи конферансьє. Кожне із цих понять на справді близькі, та все ж різні. Не стану давати вичерпні пояснення цих термінів, адже це легко зробити набравши в пошуковці ці слова.. Але тамада - хоч і розпорядник свята, та він не має писати сценарій, купувати реквізит, адмініструвати сам захід, проводити конкурси.

А конферансьє тим більше має менше обов’язків у проведенні свята. Досить гарно ознайомитися із готовим сценарієм та вміло представляти його програмні моменти.

Ведучий же, для більшості та людина, яка і напише сценарій, підкаже яким краще зробити свято, буде вести подію, і адмініструвати всіх хто залучений до програми та безумовно сам буде артистом: особливим, цікавим, приємним, оригінальним, талановитим оратором, коміком і трагіком, психологом… Для замовника він все, навіть той хто допоможе різати коровай на весіллі, владнати все по кухні. Надії на нього величезні.

Навіть і прикро трішки, що з часом така поважна місія як «тамада» стала заїждженою або й того гірше – примітивно та вульгарною. Як так сталося? Думаю, що для одних людей це є не досить серйозним («а що там тому тамаді – говорить та й говорить»), інші - вражені неякісною роботою тамади (тупі жарти, нескінченні вірші ні про що і про все зразу, бородаті анекдоти, консерватизм у творчих підходах до свята. «Такий був тамада, що не дав поїсти, весь час говорив, конкурси примітивні,змушував дружку перекачувати яйця в штанах свідка, танцювали стриптиз…»). Тому тепер так модно стало запрошувати на свято ведучого. Однак гірше інше: як не називай човен, якщо він не вміє літати, він не буде літаком! І не сутність поняття визначає якість роботи людини яка веде свято, а саме талант та вміння її організувати, провести свято, координувати та моніторити весь процес підготовки заходу (що стосується її роботи).

І вам, шановні замовники, теж варто розуміти, що саме ви хочете бачити на своєму святі, інколи прислухатися до порад досвідченого ведучого (тамади). Нещодавно довелося прийняти цікаве замовлення. По телефону агенція шукала україномовного ведучого. Я підійшов. Час на підготовку – 2 дні. Моя роль більше походила на конферансьє: представити високопосадовців до вітального слова. Свято - День Незалежності (парад вишиванок). Запитую в чому бути одягненим. Відповідають: чорний костюм та краватка. На вулиці +35… Всі артисти у яскравому вбранні… На сцені репетиція – всі учасники у костюмах народних мотивів, фольклор витає у всьому… Посадовці приїжджають у вишиванках, …джинсах, або легких костюмах світлих тонів… Оцінив себе у чорному костюмі з краваткою на сцені серед різномаїття дійства. Так – я вирізнявся ))) але не здорово… Та це не біда. Далі – сценарій обіцяний надіслати мені за день до свята не готовий навіть за годину до початку заходу. Дізнаємося, що найголовнішого посадовця взагалі не буде і міняється план проведення урочистостей. «Славетні» режисери з агенції просять мене вести концерт, говорять: «Что-то будете говорить от себя про праздник, об организаторах. Ну типа так, заставки между концертними номерами. Правда мы пока не знаем, что сказать об организаторах. Давайте зайдем в Інтернет и почитаем кто они (а вы уже там расскрутите тему)…

Я думаю… На мене дивитиметься гарних 5-6 тисяч людей… Оце вони скажуть потім: в чому його випустили на сцену, що він говорить, адже серед присутніх багато тих, хто знає організаторів та достеменно чим вони займаються. Починає дратувати повна безвідповідальність та неорганізованість агенції. Так звані «режисери» граються в телефоні в ігри. Підхожу і висловлюю все, що хотілося сказати. Опустивши голову «режисер» вибачається та зізнається, що не встигли все уточнити про замовника та сутність свята. Бо у них ще один захід, роботи багато...

Бажання просто засвітитися на великій сцені всупереч гарній підготовці до свята у мене зовсім не має. Репутація дорожча. Задоволений собою йду святкувати з друзями Незалежність.

Дехто скаже: «Ой, а я б зміг це зробити, зразу включився в роботу. Щось там говорив би. Щось читав би..».

Повірте, не хочу щось! Не хочу щось аби як! Навіть експромт - він тоді хороший, коли підготовлений! Це про ведучого.

А була й інша історія. Якось одна мама нареченого сказала: «Мені все у вас подобається. Але хотіла б щоб гості ахнули від вашого одягу, щоб ви були не як всі ведучі та вирізнялися серед гостей. Тому може ви одягнете чорний костюм, білу сорочку та чорний метелик… Це буде так по особливому…». ))) Запитую, в чому буде наречений? «О! Він буде в чорному костюмі та білій сорочці… В принципі, як і багато хто з гостей… Ой, ви знаєте, не подумала. Всі будуть однакові – одягайте що хочете ))).

А гості очікують від ведучого не лише гарних тостів, веселощів, розваг та конкурсів. Вони звертають увагу і на одяг, на те - як ми розмовляємо, як ведемо себе в перервах між роботою (хоча таких моментів майже не буває, адже постійно задіяний у процесі), навіть на те як ми палимо та куди викидаємо недопалки. Ведучий і тамада для гостей це щось надзвичайне, від чого вони очікують яскравості та свята. З іншого боку маючи досвід відвідування інших весіль, де були не зовсім якісні роботи ведучих, гості насторожено, а ніколи і з єхидністю та іронією оцінюють тамаду «Ну-ну, побачимо що ти можеш.. А то знаємо, як ви навіть їсти не даєте, або весь час ганяєте гостей як циркових собак у костюмах».

Тому готуючись до свого свята шукайте в першу чергу талант, якість, та впевненість у тому, кого обираєте. А назвете ви його ведучим чи тамадою – не важливо. Важливо щоб його робота відповідала вашому бажанню і все було зроблено класно!