Весілля? Весілля!!! Весілля…

Весілля у нас в Україні так і залишається однією із найяскравіших подій життя. Щедрим був 2011 рік на ці події і в моїй роботі.

Безліч зустрічей з замовниками, обговорення, редагування, підготовка сценаріїв – роботи вистачало.. На перший погляд, все як завжди - молодята, гості, танці, ігри, конкурси… Та кожна пара є особливою і неповторною. Хтось притримувався класики сучасного весілля, хтось вимагав надзвичайно креативних ідей.

Та все більше зустрічалися молоді пари, які бажали святкувати свою знаменну подію з дотриманням народних традицій та обрядів. Як нині говорять «в українському стилі». Та я якось не можу говорити, що стиль має бути українським. Це є не стиль - це наша історія, культура, традиції. Всі інші ідеї весілля – це буде стиль.

Проте тим, хто бажає відсвяткувати весілля традиційно, маю дати декілька порад.

Коли ми обираємо тему свята, маємо пам’ятати, що лише дотримання ідеї на всіх його етапах та у всіх моментах робить його тематичним. Одягнути вишиванку – не означає що все було в «стилі». Бути в сучасному вбранні та слухати зарубіжну музику в ресторанах стилізованих у всьому народному – ще не тематичний захід чи стилізоване весілля.

Молодята, пам’ятайте:

1. Спершу маєте обрати тему та ідею свята.

2. Дотримуватися стилю у всьому, а саме: заклад харчування, його кухня та вбрання мають відповідати задумці свята. Одяг наречених і гостей (!) повинен теж відображати ідею вечірки. При чому не варто перегинати палку, досить певних елементів у вбранні. Наприклад, не вимагати від гостей прийти у шароварах та вишиванках, а от елементи такого вбрання (як то жилетка, стрічка, крайка, квітка, хустина, капелюх) підкреслюватимуть вашу приналежність саме до цього свята.

Музичний супровід, в переважній більшості, варто продумати. Українських пісень, народних, сучасних, естрадних, є безліч. А скільки кавер-версій тепер є цікавих: буде весело й молоді, і дорослим -приємно!

Вибір програми свята обов’язково включає тематичні ігри та конкурси. Молодята мають знати про це.

А обряди й традиції – це взагалі окрема тема. Та основне скажу: в кожному регіоні нашої країни звичаї різні. І інколи є такими, що навіть виключають існування одне одного. Якщо наречені з різних регіонів, то варто обрати золоту серединку, та погодити все з батьками обох родин. Не варто впадати в розпач, коли вам скажуть що свічка запалюється на початку весілля, а фату з нареченої не знімають взагалі, чи коровай роздають батьки молодят, а не весільні свати, або ж коли хустину молодій пов’язав чоловік, а не свекруха. Всі обряди придумані нами, та відповідають певній часовій та історико-культурній події. Колись чоботи зять купував тещі, якщо та родина була більш бідовою, щоб ноги тещі вберегти. А перед цим мав помити ноги тещі. Тепер хтось вбачає в цьому великий переляк, бодай не помити ноги на весіллі, а для когось це етно-програмний номер свята, веселий, без комплексів. Та головне в тому, що професійний ведучий може залишити суть обряду та провести його таким, щоб він був пристойним, цікавим і відповідав своїй суті.

3. Програма свята має бути чітко обговорена із молодятами, та погоджена із батьками, навіть якщо за все платять наречені. Просто потім, в ході свята, у батьків виникатимуть питання та корегування весілля, що і для них є не приємним, та й ведучому заважає працювати по налаштованому сценарію. Чому? Та час так невпинно летить вперед, що його на весіллі варто використати з максимальною користю для всіх. Так, для всіх, а не для молодят чи їх батьків. Якщо ви запрошуєте гостей. То маєте врахувати, що всі ми різні, різні наші захоплення та інтереси, музичні вподобання. Тому не варто «грузити» гостей своїми несмаком чи впертістю.

Гарно продумайте основні програмні блоки весілля із ведучим:

  • Зустріч молодят
  • Весільні застілля
  • Танцювально-розважальні перерви
  • Дотримання обрядів та звичаїв
  • Завершення програми
  • Весільна промова наречених
  • Завершення свята

Було у мене багато яскравих українських весіль в цьому році. Фото з деяких виставляю на своєму сайті. Любуйтеся нашими молодятами, їхнім святом. Вигадуйте свої ідеї, оцінюйте можливості, знаходьте гарного ведучого та й все у вас буде яскраво, стильно, весело, по-українському!

Що було цікавого? Весілля в Києві з карпатським колоритом, конкурс на кращу вишиванку, змагання у вміннях бути українською господинею та справжнім козаком, конкурси відео кліпів на українські композиції, готування національних страв та багато інших яскравих моментів весільного дійства. В наступній статті, я більш детально розповім про те, як варто готувати саму програму та її основні програмні блоки.

З повагою, Ведучий Федір Герасимчук