Пам’ятаю, коли я був малим і батьки мене брали із собою на весілля – я дивувався: як же там багато людей!!! А дійсно, запрошували в селі по 200-400 осіб… І зараз є такі весілля, та все більше наречених схильні до якогось середнього варіанту: святкового вечора на 40-60 осіб.

Але, повірте, бувають весілля із зовсім маленькою кількістю гостей. Досить часто зустрічалися події на 20-25 запрошених. Я до них так звик, що вже коли весілля передбачає участь 60-80 осіб, це для мене був гала-концерт ))).

Сьогодні я хотів би розповісти про маленькі весілля, які я називаю «камерними».

Мав нагоду провести декілька весіль де запрошених було 11-13 осіб, та одне весілля на 7 осіб…

Тому вже знаю, що варто робити і від чого слід відмовитися молодятам.

Отже, перш за все подумайте добре: чи потрібно вам взагалі відзначати цю подію, якщо у вас немає бюджету, або ті, кого ви запрошуєте не можуть прийти на подію, чи це ви робите, бо так треба… Від вашого рішення, бажання та настрою залежить успіх вечірки.

Продумайте, кого ви запрошуєте, і тільки тоді можна розробляти сценарій вечора. Адже програма свята має бути прийнятною для ваших гостей.

Якщо ви запрошуєте лише рідних, то акцент варто робити на родинній вечірці.

Якщо у вас на святі - лише друзі, колеги з роботи то вибір стилю вечірки значно ширший та більш «молодіжний».

Ну, а якщо у вас мікс – то треба продумати все таким чином, щоб кожна категорія запрошених відчула себе на весіллі дійсно почесними гостями.

Дуже важливо, не переборщити з часом. 7-10 осіб, а тим більше якщо це люди похилого віку, тримати з 4-ї години дня до 11-ї вечора - це знущання з них. Невеличке весілля по кількості запрошених має бути і по часу коротким. В будь-якому випадку, ця мала кількість гостей визначає те, що кожному гостю потрібно приділити увагу. Про кожного із запрошених варто підготувати невеличку історію. Як варіант, взагалі всю вечірку можна представити історією кохання молодої пари із згадуванням того, яку роль запрошені гості відіграють у їхньому житті.

Таким чином, ми зможемо приділити увагу кожному гостю (родині, сім’ї).

Взагалі, такого роду вечірки не мають бути довшими за 4-5 годин. Не більше! Це два-три невеликих застілля та дві розважальні перерви. Повірте, ви встигнете і поїсти, і всі скажуть свої весільні промови, і буде місце для проведення ігор та забав (конкурси та якісь змагання при такій кількості осіб будуть недоречними). Завершенням вечора буде кидання весільного букета чи його урочисте вручення тій панянці, яка незаміжня.

Вам видається, що все це не дуже весело? Ні – все залежить від ведучого, його вміння працювати із малими групами людей, розуміння суті бажання молодят та від ЗДОРОВОГО ГЛУЗДУ наречених. Не смійтеся, але це правда. Адже інколи молодята запрошують своїх батьків та бабусь, брата-сестру та двох сусідок і при цьому планують святкувати з обіду до 12 години ночі, і щоб конкурси були веселі та смішні, і щоб в конкурсах були стрибання, перевдягання, викрадання нареченої та черевичка нареченої (цікаво, якщо навіть свідків не має, хто його чи її крастиме та відкуплятися буде).

Не ґвалтуйте морально своїх найрідніших: зробіть для них дійсно невеличку родинну вечірку. Поспілкуйтеся з ними в затишному ресторані, відпочиньте разом з ними та насолодіться миттю коли ви дійсно родиною святкуєте своє одруження, де навіть ведучий є частинкою вашої родини. Він повинен проникнутися тим духом, яким живе ваша родина. Гості мають не соромитися його, а відчувати, що він з ними одне ціле. А ведучий має вміло поєднати свої здібності ведення програми та вміння розпізнати психологію тих, з ким він працює, до кого він сьогодні звертається, кому надає слово, про кого говорить гарні слова, кого одружує. Ведучий на такому святі потрібен, але його не повинно бути занадто багато.

Включіть до програми свята декілька обрядів, легких ігор та забав з урахуванням вікових особливостей запрошених, музику тих стилів, які до вподоби вашим рідним (тільки не варто під час застілля вмикати класичну спокійну музику, бо так виглядає інтелігентно: ваша бабуся в кращому випадку засне, в гіршому подумає що прийшла не на весілля, а на власні поминки. Даруйте, але я був гостем на таких вечірках).

У вас все має бути динамічно, сучасно, витримано і з елементами фольклору.

Молодята, не варто хвилюватися, що весілля було без танців до ранку! Ви завжди зможете в інший день запросити друзів до нічного клубу і там разом відсвяткувати ваше одруження. Без ведучого, без хвилювань: ви, ваші друзі, шампанське та музика! А дома виспані та не замучені бабуся і батьки, які не шукають фестал від того, що опівночі їх змушували їсти весільний торт з шашликами разом (бо щось там на кухні ресторану не встигли зробити вчасно)…

Я вдячний тим родинам та молодятам, які дали змогу мені зробити для них свято та мати досвід роботи із малою кількістю гостей. Мені не соромно за свою роботу, бо відгуки цих родин є в мене на сайті. Вони справжні, як і мої молодята!