Корпоратив, корпоративна вечірка, корпоративне свято… Для багатьох працюючих такі заходи давно стали частиною життя колективу. Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті бував на такому заході. Корпоратив - це колективна подія компанії. Вона ніби й не має прямого відношення до основної діяльності організації, але передбачає безпосередню участь всіх її співробітників.

ДЛЯ ЧОГО І ДЛЯ КОГО КОРПОРАТИВ

Думаю, всі погодяться, що такий захід, насамперед, має зміцнювати корпоративний дух компанії, згуртовувати працюючих людей у колектив, у команду однодумців. А от привід для організації свята може бути різним: ювілей компанії, досягнення певного вагомого результату, професійне свято, презентація нового продукту/проекту тощо. Є багато причин зібрати колектив, але сьогодні поговоримо про ті зустрічі, які передбачають відпочинок колективу. Маючи причину святкування можна визначитися для кого воно: для всього колективу компанії (включаючи технічний персонал) чи для співробітників певного відділу, для клієнтів/партнерів і гостей… Іноді на корпоративну вечірку запрошують членів родин працівників і гостей. Хоча, як показує досвід, переважно корпоратив проводиться у колі співробітників. < h3>З ЧОГО ПОЧАТИ? Погодили, що святкуємо і далі визначаємо конкретну дату, продумуємо, чим наповнимо захід, складаємо кошторис, обираємо місце для події. Краще корпоратив провести напередодні вихідних днів та ще й ближче до завершення робочого дня, що дозволить залучити максимальну кількість працюючих та й відпочити після відпочинку наступного дня :-)

ЦІНА ПИТАННЯ?

Розмір бюджету залежить від наповнення свята. Звичайний банкет обійдеться не так дорого. Ведучий, музичний супровід, виступи артистів різних жанрів – безумовно удорожчань витрати, але зроблять свято набагато яскравішим та особливим! Премії, вручення подарунків – теж частина витрат, але якщо ви дійсно вважаєте, що працівники заслужили на подяку – то не варто зводити все до звичайного застілля, яке колектив і сам невеличкими групами може відсвяткувати. Підготуйте гарне свято! Зазвичай витрати на організацію застілля та інші заходи співвідносяться 50/50. Якщо бюджет дуже скромний, припустиме інше співвідношення, але не зводьте свято лише до частування й випивки. Навряд чи «пиятика за рахунок шефа» згуртує колектив чи залишиться для кожного співробітника приємним спогадом. Яскраві відкриті заходи вимагають значних витрат.

Поради:

- обирайте місце проведення свята поруч із оптимальною транспортною розв'язкою, щоб заощадити на транспортних витратах;
- не закуповуйте запрошувальних листівок (досить сповістити співробітників в усній формі, або вивісити оголошення про дату й місце проведення свята в офісі чи направити електронне повідомлення);
- не варто проводити професійну фото/відео зйомку (якщо не потрібно звітуватися про такий захід). Досить визначити відповідального «на декілька яскравих кадрів»;
- не економте на хорошому ведучому та якісному музичному супроводі − інакше банкет буде нудним та «заспиртованим»;
- якщо святкуєте за містом – замовте для всіх трансфер від ресторану до великих транспортних магістралей.

Визначте відповідального за організацію корпоративу!

Краще, щоб це був один, але обізнаний та компетентний співробітник компанії. Інколи, якщо свято досить масштабне, визначається група людей, наділених спеціальними повноваженнями.

А взагалі, від того, як пройде вечірка, часто залежать працездатність і настрій команди. Так що надумавши робити свято – робіть його класним! Корпоратив закінчиться швидко, а враження залишаться надовго!