Що ж таке бутоньєрка і яким чином вона пов'язана із весіллям?

Бутоньєрка (фр. boutonniere) - одна або декілька квіток або бутонів (зазвичай троянди або гвоздики) в петлиці, аксесуар чоловічого костюму. Зараз бутоньєрку носять лише рідкісні індивідуальності, що підкреслюють свій стиль. За часів Французької революції червона гвоздика в петлиці дворян, що піднімалися на ешафот, символізувала їх безстрашність.

На початку XIX століття бутоньєрка стала розпізнавальним знаком дозвільних денді. Без квітки в петлиці, наприклад, не з'являвся на публіці Оскар Уайльд. В наш час бутоньєрка зустрічається у святковому чоловічому костюмі (наприклад, на весільних урочистостях, на танцювальних балах).

Якщо раніше, в якості прикраси використовували одну квітку, зрідка прикрашену різноманітними травами, то зараз бутоньєрка - це ціла композиція з квітів, яка може бути доповнена різноманітними дрібницями: намистинками, сіточкою, гілочками або навіть ягодами.

Звичай використання бутоньєрок на весіллі походить ще з часів стародавнього Риму, де наречена на знак любові приколювала до одягу жениха квітку зі свого букета. Пізніше, у слов'ян, наречені плели вінки для своїх суджених.

Бутоньєрку наречений прикріплює на лівий лацкан або кишеню костюма. Однак, якщо Ви замовляєте бутоньєрки для всіх гостей, то традиційно ті, хто одружена чи одружений - чіпляють її праворуч, ті хто ні - зліва.

Існує традиція, за якою бутоньєркою прикрашає своє плаття наречена. Наречені прикріплюють бутоньєрку на корсет по лінії декольте (збоку, в центрі) або навіть на спідницю сукні.

Немає особливих вимог до того, які повинні бути бутоньєрки. Але, звичайно, краще виділити нареченого і підібрати для гостей бутоньєрки трохи менші і скромніші. Можна так само замовити бутоньєрки, що складаються з таких же кольорів, що й у нареченого, але інших відтінків. Ви можете підібрати бутоньєрку для свідка під колір вбрання свідка. На деяких весіллях, з метою економії, для свідків купують бутоньєрки зі штучних квітів.

Зазвичай бутоньєрку прикріплює наречена після викупу. Наречений дарує їй букет, а вона, на знак любові прикріплює йому квітку. Цю традицію можна обіграти помістивши бутоньєрку в букет нареченої, так щоб вона, як в стародавні часи - подарувала майбутньому чоловіку квітку з свого букета. За традицією - бутоньєрка повинна залишатися в будинку, як сімейна реліквія.

Блог Весільного Порталу - 1001 ідея Вашого весілля